پدیده فساد پرور داماد پروری

پان دامادیسم

پان دامادیسم

در ابتدا به پدیده پان ترکیسم بپردازیم:

پان تُرکیسم یک جنبش سیاسی است که طی دههٔ ۱۸۸۰ در میان روشنفکران ترک شکل گرفت و هدف آن، اتحاد فرهنگی و سیاسی همه اقوام ترک است. بر پایهٔ آن، تمام مردمانی که تُرک تبار هستند یا به زبان‌های ترکی سخن می‌گویند، باید تحت یک ملت و رهبری واحد در دولتی واحد و مستقل متحد شوند.

بیماری جدید امروزه که در کشور مانیز در بین سیاست مداران مرسوم گردیده است ظهور پدیده ای جدید بنام پان دامادیسم است .

هر سیاستمدار بقدری درگیر مشغولات کاری و جلسات ویژه رانت خواری میشود که شبکه ارتباطی بسیار گسترده ای را در پیش چشمان خود می بیند و مطابق مطالبات زیادی که از وی میشود همواره می کوشد به ازای اعطای هر امتیازی – امتیاز متقابلی را از طرف مقابل دریافت نماید.

از طرفی دیگر عرصه سیاست و تجارت نیازمند به افراد معتمد و باظرفیت بالا می باشد  که به هنگام سختی ها و مشکلات سریعا در کنار یکدیگر به حمایت از همدیگر و یا اعلام برائت از یکدیگر بپردازند.

از اینرو سیاست مداران به جهت استحکام و استمرار قدرت و تجارت خود ، صرفا اجازه فعالیت اقتصادی با قویترین پشتوانه(خودشان)تنها در اختیار افراد خاص همچون داماد های خانواده می سپارند و اعتقاد دارند در زمان بحران براحتی میتوان از ایشان برائت جسته و از مسئولیت های اجتماعی و اقتصادی وی شانه خالی کرد و در عین حال می توان از منافع اقتصادی حاصله از شرکت داماد و نزدیکان وی برداشت و سود نقدی حاصل نمود.

پدیده پان دامادیسم این جنبش فکری که ریشه فاسد آن در کلیه سیاستمداران جهان ریشه دوانده است تنها یک راه مقابله دارد.

راه مقابله :

آشکار سازی،فرهنگ سازی و مبارزه علنی با پدیده پان دامادیسم .

چرا که همه انسان ها و مردم از هر قشر حق دارند در برابر فرصت ها اعم از اقتصادی یا سیاسی در بستری عادلانه و برابر زندگی کنند.

نویسنده : امین صادقی

جبهه حامیان انقلاب اسلامی – جبهه ایران اسلامی

خبرگزاری جبهه ۲۴

Share on telegram
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://jebhe24.com/?p=10625

اینجا محل تبلیغات شماست

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
تبلیغات

پربحث ترین ها

اینجا محل تبلیغات شماست
تبلیغات

عناوین مهم اخبار