مقاومت نیز پاسخ این پیشنهاد آمریکا را قاطعانه داد و تأکید کرد که از اصول خود عقب‌نشینی نخواهد کرد.

پاسخ ایران ثابت کرد اسرائیل قادر به حفاظت از خود نیست

محمد الهندی
معاون دبیرکل جهاد اسلامی با اشاره به اینکه حماس به‌نمایندگی از کل مقاومت فلسطین در مذاکرات، از حقوق فلسطینی‌ها دفاع می‌کند، گفت: عملیات «وعده صادق» ایران ثابت کرد اسرائیل قدرت محافظت از خودش را ندارد و کشورهای منطقه باید در محاسباتشان تجدیدنظر کنند.

در سایه تحولات اخیر مربوط به جنگ غزه، از مذاکرات آتش‌بس و تبادل اسرا گرفته تا افزایش تهدیدات رژیم صهیونیستی برای حمله به رفح، «محمد الهندی» معاون دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین طی سخنانی به سرنوشت آخرین دور مذاکرات قاهره درباره آتش‌بس غزه اشاره و اعلام کرد: در زمان حاضر در عمل مذاکرات به‌حالت تعلیق درآمده است اما ازآن‌جایی که آمریکا و رژیم صهیونیستی برای بازگرداندن اسرای اسرائیلی از غزه نیاز به این مذاکرات دارند انتظار می‌رود که مذاکرات از سر گرفته شود.

موضع حماس در مذاکرات به‌نمایندگی از کل گروه‌های مقاومت فلسطین است

الهندی در گفتگو با العربی الجدید درباره پیشنهاد جدید آمریکا در مذاکرات آتش‌بس که اخیراً از طریق میانجی‌ها مطرح شد اظهار داشت: پیشنهاد آمریکا در دور قبلی مذاکرات، یک بازاریابی گمراه‌کننده برای رژیم صهیونیستی بود. مقاومت در پاسخ به این پیشنهاد واشنگتن موضع خود را قاطعانه درباره مسائل اساسی مربوط به حقوق فلسطینیان و شروط اصلی مقاومت مطرح کرد که شامل عقب‌نشینی کامل نیروهای اشغالگر از نوار غزه، برقراری آتش‌بس جامع و بازگشت آزادانه آوارگان به مناطق خود بود.

وی افزود: مقاومت همچنین در راستای منافع مردم فلسطین نرمش زیادی از خود در مذاکرات نشان داد اما آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها به‌دنبال فریبکاری بودند و پیشنهادی که اخیراً به نام میانجی‌ها تبلیغ شد در واقع یک پیشنهاد کاملاً آمریکایی بود که به‌شکل کامل در خدمت رژیم اشغالگر صهیونیستی قرار داشت. مقاومت نیز پاسخ این پیشنهاد آمریکا را قاطعانه داد و تأکید کرد که از اصول خود عقب‌نشینی نخواهد کرد.

این مقام جهاد اسلامی در ادامه ابراز کرد: جنبش جهاد اسلامی هیچ موضع جداگانه‌ای ندارد و جنبش حماس مجاز است به‌نمایندگی از کل گروه‌های مقاومت مذاکره کند، در این میان ادعاهای رژیم اشغالگر و شخص بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم مبنی بر اینکه حماس و گروه‌های مقاومت فلسطین در مذاکرات مانع‌تراشی می‌کنند دروغی بیش نیست و با هدف به تعویق انداختن مذاکرات و طفره رفتن از انجام معامله‌ای است که صهیونیست‌ها مجبورند بهای آن را بپردازند.

محمد الهندی تصریح کرد: خود اعضای تیم مذاکره‌کننده رژیم صهیونیستی نیز به این موضوع اذعان دارند و منابع صهیونیستی بارها اعلام کرده‌اند که نتانیاهو در مسیر مذاکرات مانع‌تراشی می‌کند.

انتهای خبر

Share on telegram
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://jebhe24.com/?p=11005

اینجا محل تبلیغات شماست

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
تبلیغات

پربحث ترین ها

اینجا محل تبلیغات شماست
تبلیغات

عناوین مهم اخبار