او فارغ التحصیل دکتری اندیشه سیاسی از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی است

محمد صادق کوشکی

محمدصادق کوشکی

زندگینامه محمدصادق کوشکی

محمد صادق کوشکی متولد شهر آباده فارس، استاد دانشگاه است او فارغ التحصیل دکتری اندیشه سیاسی از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی است که در قامت مدرس و هر از گاهی کارشناس در تلویزیون نیز حضور دارد.

تحصیلات


کوشکی در سال ۱۳۶۹ وارد دانشگاه امام صادق (ع) شد. در رشته علوم سیاسی و معارف اسلامی تا مقطع فوق لیسانس تحصیل کرد و به موازات آن در کلاس‌های دانشکده صدا و سیما هم حضور داشت. او سپس دکترای خود را از پژوهشگاه علوم انسانی دریافت کرد.

 

از یادداشت نویسی تا هیئت علمی


فرایند جذب محمد صادق کوشکی در دانشگاه تهران بر اساس آنچه در منابع مختلف وجود دارد، به شکل قابل تأملی پیش رفته است. او با مطالعه و سپس نوشتن یادداشت، مقاله و مصاحبه شروع کرده است. سپس بعنوان مدرس دروسی نظیر سیاست خارجی، حکومت در اسلام، اندیشه اسلامی و … در دانشگاه امام صادق (ع) و امام حسین (ع) وارد کار می شود. سپس عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و فنون فارابی می شود. سپس هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر می شود و در نهایت به گروه علوم سیاسی دانشگاه تهران می پیوندد.

 

مسئولیت


کوشی در سال ۱۳۷۷ مدیر دفتر هنر و ادبیات مرکز اسناد انقلاب اسلامی شد و تا سال ۱۳۸۴ در این مسئولیت حضور داشته است.

 

شروع تالیف کتاب


کوشکی د تالیف را از سال ۱۳۷۹ با کتاب برگی از باغ شروع کرد سپس با کتاب تاملی در اندیشه سیاسی امام خمینی (ره) ادامه داد و اکنون چند اثر علمی به نام او ثبت شده است.

 

واکنش‌های سیاسی


اظهار نظر‌های کارشناسی ایشان از سال ۱۳۸۹ در واکنش به سخنان اسفندیار رحیم مشایی در باب مکتب ایرانی شروع و با نقد دولت حسن روحانی ادامه یافت. او در سال ۱۳۹۳ در همایش دلواپسیم گفت: ما شهید ندادیم تا آمریکا کدخدای ما باشد، هزاران کودک ما یتیم نشدند تا کسی توان نظامی کشور را زیر سوال ببرد.

 

مناظره سر ایرباس ایرانی


کوشکی در ۱۱ تیر ۱۳۹۲ با صادق زیبا کلام استاد دانشگاه اصلاح طلب، در خصوص حمله ناو ویسنس به ایرباس ایرانی مناظره مفصلی کرد و در آخر گفت: ما در جنگ خیلی تلفات دادیم، ولی هیچ صحنه‌ای به اندازه این صحنه حمله ناو آمریکایی به هواپیمیای مسافربری ایران، برای ما سخت نبود. ایرباس افتاده بود در خلیج فارس و همه جنازه‌ها و قطعات هواپیما در ساحل جزیره هنگام پیدا شد.

 

نامزدی مجلس


۱۳ آذر ماه ۱۳۹۸ محمد صادق کوشکی که از افراد نزدیک به جبهه پایداری است برای یازدهمین دوره انتخاباب مجلس از حوزه انتخابیه تهران، ثبت نام کرد.

 

توهین زشت به رخشان بنی اعتماد


۲۱ دی ماه ۹۸ بود که آقای محمد صادق کوشکی که اصولا بخاطر نزدیکی انتخابات نباید در رسانه ملی حاضر می‌شد در برنامه جهان آرا از شبکه افق بروی آنتن رفت. او در قامت کارشناس و استاد دانشگاه با حمله به رخشان بنی اعتماد سخنان دور از انتظاری به زبان آورد که بسیار جامعه هنری را آزرده کرد. ایشان در برنامه زنده این چنین گفت: خانمی که میای فراخوان می‌زنی، می‌دونی اگر دست عبدالمالک ریگی به تو، دخترت (منظور باران کوثری) و کس و کارت می‌رسید می‌دانید چی می‌شد؟ شاید شما خوشتان بیاید، اما مردم خوششان نمی‌آید.

انتهای پیام

Share on telegram
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://jebhe24.com/?p=10729

اینجا محل تبلیغات شماست

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
تبلیغات

پربحث ترین ها

اینجا محل تبلیغات شماست
تبلیغات

عناوین مهم اخبار