زونگ پی‌وو سفیر جدید جمهوری خلق چین در جمهوری اسلامی ایران امروز در آغاز ماموریت خود در کشورمان، در دیدار با امیرعبداللهیان، رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد.

دیدار و تقدیم رونوشت استوارنامه سفیر جدید چین به امیرعبداللهیان

امیر عبداللهیان و سفیر جدید جمهوری خلق چین

به گزارش جبهه ۲۴(تنها ارگان رسمی خبری جبهه ایران اسلامی): به نقل از روابط عمومی وزارت امور خارجه زونگ پی‌وو سفیر جدید جمهوری خلق چین در جمهوری اسلامی ایران امروز در آغاز ماموریت خود در کشورمان، در دیدار با دکتر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد.

 

دکتر امیرعبداللهیان ضمن خوشامدگویی و آرزوی موفقیت برای سفیر جدید چین در این ماموریت مهم، از تلاش های سفیر سابق چین برای پیشبرد روابط تهران و پکن به نیکی یاد کرد و ابراز اطمینان نمود سفیر جدید هم همان مسیر را در راستای تعمیق روابط و به خصوص اجرای توافقات فیمابین دو کشور در عرصه‌های مختلف با تلاشی مضاعف ادامه خواهد داد.

 

سفیر چین نیز در این دیدار با ابراز خرسندی و افتخار از شروع به کارش در جمهوری اسلامی ایران، سلام همتای چینی را به دکتر امیرعبداللهیان ابلاغ کرد.

 

زونگ پی‌وو با اشاره به سفر روسای جمهور دو کشور به تهران و پکن، روابط فی مابین تهران و پکن را دارای دو ویژگی عمق و طول تاریخی و وسعت با سابقه ای دو هزار ساله توصیف کرد و تاکید نمود رئیس جمهور و وزیر امور خارجه چین اهتمام ویژه ای برای تعمیق و توسعه همه جانبه روابط با ایران در چارچوب سند جامع مشارکت راهبردی دارند.

Share on telegram
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://jebhe24.com/?p=11120

اینجا محل تبلیغات شماست

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
تبلیغات

پربحث ترین ها

اینجا محل تبلیغات شماست
تبلیغات

عناوین مهم اخبار