عضو شورای مرکزی جبهه ایران اسلامی

دکتر حمید عربی

دکتر حمید عربی

برخی گروه‌ها برای پیروزی در انتخابات به‌دنبال حضور کمرنگ مردم در پای صندوق رای هستند

حمید عربی، عضو شورای مرکزی و معاون اطلاع‌رسانی جبهه ایران اسلامی درباره راهکارهای پرشور شدن انتخابات گفت: شرکت تمام گروه‌ها و جریان‌های سیاسی و شنیدن نظرات و انتقادات تمام اقشار، تشکل‌ها واصناف از روش‌های مطلوب به نظر می‌رسد، چون درواقع تشکیل‌دهنده جامعه همین اقشار، تشکل‌ها و اصناف هستند.

وی اظهار کرد: اگر احزاب و تشکل‌ها منافع حزبی و گروهی خود را کنار گذاشته و به‌عنوان نماینده مردم همواره در متن امور بوده و فقط در دوران انتخابات حضورشان چشمگیر نباشد و از دولت‌ها و مسئولین مطالبه‌گری کنند و رفاه و آسایش مردم را پیگیری کنند نه تنها مردم را به حضور در انتخاب ترغیب کرده‌اند بلکه مقبولیت خود را نیز در جامعه بالا می‌برند، اما متاسفانه بسیاری از احزاب و جریان‌ها همواره منفعت گروهی حتی فردی خود را به منفعت مردم ترجیح داده و موجبات نارضایتی در آحاد ملت را ایجاد می‌کنند.

عضو شورای مرکزی و معاون اطلاع‌رسانی جبهه ایران اسلامی ادامه داد: این گروه‌ها همواره تلاش می‌کنند تا حضور مردم در انتخابات کمرنگ باشد تا بتوانند در انتخابات پیروز شوند و در همه جای مملکت نفوذ کنند و منافع گروهی و شخصی خود را به دست بیاورند و این مغایر با اهداف و آرمان‌های امام راحل (ره)، مقام معظم رهبری و انقلاب اسلامی است.

این  کارشناس مسائل سیاسی همچنین اذعان داشت: ما همواره شاهد بودیم که امام عظیمالشان انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری میزان را رای ملت عنوان کرده و مردم را به پای صندوق‌های رای فراخوانده‌اند.

وی تصریح کرد: از دیگر امور مهم، ترغیب رای اولی‌های دهه هشتادی است که غالبا متولد ۸۱ و ۸۲ هستند و با عنوان نسل z از آن‌ها تعبیر می‌شود که عمده تهاجم و سرمایه‌گذاری دشمن هم بر روی همین نسل است و قاعدتاً باید اهتمام ویژهای به این نسل شود.

عضو شورای مرکزی و معاون اطلاع‌رسانی جبهه ایران اسلامی اظهار کرد: متاسفانه خواسته یا ناخواسته ما نتوانسته‌ایم شکاف به‌وجود آمده با این نسل را ترمیم کرده و یا به حداقل برسانیم و به بسیاری از خواسته‌های این نسل نه جواب داده‌ایم و نه به‌صورت منطقی آن‌ها را توجیه کرده‌ایم. آمار بسیار بالایی از این نسل را به حال خود رها کردیم و به خواسته‌های آن‌ها ترتیب اثر ندادیم، حتی سیستم آموزش و پرورش هم با سوءمدیریت باعث افزایش این شکاف شده است. الان ما باید فکر کنیم در این زمان بسیار کم مانده تا انتخابات باید چه کنیم تا با پل زدن بر روی این شکاف این نسل را ترغیب به حضور در انتخابات کنیم.

عربی گفت: آنچه به نظر می‌رسد حضور پرشور در شهرستان‌ها و استان‌های مختلف کشور است و این نیز به‌دلیل مدیریت مدبرانه رهبر معظم انقلاب و تلاش و مجاهدت سرداران و شهیدانی همچون شهید سلیمانی و بسیاری از جهادگرانی است که با حضور در شهرستان‌ها و نقاط محروم طراوت انقلاب را به پوست مردم نشانده‌اند.

وی ادامه داد: مبحث مهم در انتخابات کلان‌شهرها هستند که شهروندان آن‌ها آماج بمباران‌های رسانه‌ای هستند و اطلاعات و اخبار درست و نادرست در بین آن‌ها منتشر می‌شود که تشخیص درست و نادرست این اخبار بسیار مشکل است.

عضو شورای مرکزی و معاون اطلاع‌رسانی جبهه ایران اسلامی بیان کرد: در کلان‌شهرها مردم چشم و گوش به نظر و پیشنهاد نخبگان دارند و این نخبگان هستند که باید با تدبیر و شهامت انقلابی وضعیت مطلوب را برای حضور حداکثری فراهم کنند.

عربی تصریح کرد: در این زمان اندک باقی مانده باید از هرگونه ایجاد ناامیدی در بین مردم پرهیز کرد و مردم باید لذت پیروزی‌های بزرگ را لمس کنند. افشاگری‌های مغرضانه پرونده‌های فساد اقتصادی در این مدت باقی‌مانده به انتخابات نباید باعث ناامیدی مردم شود، بدیهی هست مقابله با فساد شعار اصلی جریان دغدغه‌مند انقلاب است، اما انتشار اسناد مالی در فضای مجازی بیشتر شبیه به مغرضانه بودن این موارد دارد تا بذر ناامیدی و نارضایتی را در دل مردم بکارد.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها باید قوی‌تر عمل کنند و موجبات وفاق ملی را در بین مردم ایجاد کنند، گفت: این حرف‌ها فقط مخصوص دوران انتخابات نیست و باید همیشه اینطور باشد. وقتی مردم سطح زندگی خود و بسیاری از مسئولین و حتی منتخبین خود را می‌بینند و مقایسه می‌کنند در بین آن‌ها ناامیدی تزریق می‌شود، پس مسئولان باید مراقب رفتار خود، خانواده و اطرافیانشان باشند که به اعتماد جامعه لطمه نزند.

عضو شورای مرکزی و معاون اطلاع‌رسانی جبهه ایران اسلامی اظهار کرد: یکی از مواردی که می‌تواند مردم را به حضور حداکثری در انتخابات ترغیب کند برخورد به موقع و مناسب با مسئولان خاطی است.

عربی درباره لزوم حضور در انتخابات در شرایط ناآرام منطقه اظهار کردک همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند و مقامات ارشد نظام نیز گفتند پاسخ انتقام سخت، حضور قاطع و حداکثری مردم شهید پرور در پای صندوق‌های رای خواهد بود که دشمنان نظام جمهوری اسلامی را بیش از پیش ذلیل و حقی‌تر خواهد کرد و خدعه مشروعیتزدایی آرزوی دست‌نیافتی و محال اپوزسیون خواهد ماند.

انتهای پیام

Share on telegram
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://jebhe24.com/?p=10747

اینجا محل تبلیغات شماست

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
تبلیغات

پربحث ترین ها

اینجا محل تبلیغات شماست
تبلیغات در وبسایت
تبلیغات

عناوین مهم اخبار