معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: نظام سلامت به منظور پیشگیری از دو بیماری واگیردار دو نوع واکسن جدید را به برنامه واکسیناسیون کشوری کودکان اضافه کرده است.

دو واکسن جدید به واکسیناسیون کودکان اضافه شد

واکسیناسیون

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان، افزود: بیماری پنوموکوک و بیماری‌های ناشی از روتاویروسها، از جمله بیماری‌های واگیرداری است که برای جامعه و خانواده بیمار هزینه‌های زیادی به همراه دارد در حالی که به وسیله واکسن قابل پیشگیری هستند.

 

دلاوری تصریح کرد: مطالعات اخیر نشان می‌دهد که در ایران ۵۴ درصد از موارد اسهال‌های آبکی در کودکان زیر ۵ سال که منجر به بستری شدن آنها می‌شود ناشی از روتا ویروس‌هاست که هر سال ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار کودک را گرفتار می‌کند.

 

وی گفت: بروز مننژیت، پنومونی، عفونت گوش، عفونت خون و سینوزیت، از عواقب میکروب پنوموکوک است و بر اساس برآوردهای بین‌المللی در سال ۲۰۱۶ سالانه ۲۵۸ میلیون عفونت ناشی از روتاویرسها و ۱۳۰ هزار مرگ در اثر آنها در دنیا رخ داده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان، تصریح کرد: بنا به آمار، از سال ۲۰۰۱ تاکنون هیچ موردی از بیماری فلج اطفال در کشور گزارش نشده و بیماری‌های سرخک، سرخجه، اوریون، کزاز نوزادی نیز در حال حذف شدن است

Share on telegram
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://jebhe24.com/?p=10965

اینجا محل تبلیغات شماست

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
تبلیغات

پربحث ترین ها

اینجا محل تبلیغات شماست
تبلیغات

عناوین مهم اخبار