رئیس مرکز مدیریت طرح‌های کلان و پیشران:

خودکفایی در تولید پانسمان بیماران پروانه ای

خودکفایی در تولید و ساخت پانسمان بیماران پروانه ای

افتخاری دیگر برای نیروهای دلسوز و انقلابی صنعت پزشکی کشور

خبرگزاری جبهه۲۴ این افتخار بزرگ را به کلیه بیماران و خانواده های صبور و دلسوز این عزیزان تبریک عرض می نماید حقیقتا این یک پیروزی و انقلابی بزرگ در پزشکی میهن عزیز اسلامی مان خواهد بود.

 

متخصصان شرکت دانش‌بنیان طبا زیست پلیمر (تریتا) به عنوان نخستین تولید کننده پانسمان‌های پیشرفته ترمیم زخم در ایران، پس از اعمال تحریم‌ها علیه ایران و کمبود پانسمان بیماران پروانه‌ای (ای بی) با تکیه بر دانش و تحقیقات خود به فرمولاسیون پانسمان مپیلکس سوئد منطبق با گایدلاین جهانی توصیه شده جهت پانسمان‌های خاص این بیماران دست یافتند و در تلاش‌اند تا این محصول را با هدف یاری رساندن و ارتقای سلامت این بیماران حساس و آسیب‌پذیر کشورمان در مقیاس نیمه صنعتی بومی‌سازی کنند.

به گزارش جبهه۲۴ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت؛ میثم فرج‌الهی، رئیس مرکز مدیریت طرح‌های کلان و پیشران معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری در خصوص این طرح عنوان کرد: مطابق با گایدلاین جهانی مراقبت از زخم بیماران پروانه‌ای از اقدامات اولیه برای درمان هر نوع زخم، استفاده از پانسمان مناسب آن زخم می‌باشد و این مساله در خصوص بیماران EB (پروانه‎ای) نیز صدق می‌کند، زیرا زخم حاصل از این بیماری جزو زخم‎های مزمن محسوب شده و مبتلایان به آن لازم است از پانسمان‎های فومی مخصوص استفاده کنند که خود آسیب بیشتری به تاول‌ها و پوست بسیار حساس آن‌ها وارد نکند.

وی افزود: مناســب‌ترین پانســمان برای بیماران،EB پانسمان مپیلکس است که به دلیل استفاده از تکنولوژی safetac به زخم‌های بیماران پروانه‌ای نمی‌چسبد، به راحتی قابل تعویض است و تا سه روز نیاز به تعویض ندارد. در سال‌های اخیر به دلیل تحریم‌های ظالمانه امکان تامین پانسمان مپیلکس برای بیماران وجود نداشت و عدم وجود پانسمان جایگزین مناسب در بازار سبب شد تعدادی از کودکان مبتلا به EB جان خود را از دست بدهند.

فرج‌الهی ادامه داد : شرکت طبا زیست پلیمر (تریتا) به عنوان اولین تولید کننده پانسمان‌های پیشرفته ترمیم زخم در ایران، پس از اعمال تحریم‌ها به کشور ایران و کمبود پانسمان بیماران پروانه‌ای با تکیه بر تحقیقات و دانش متخصصین خود و با پتانسیل بالایی که در تیم تحقیق و توسعه خود دارد توانسته است به فرمولاسیون پانسمان مپیلکس سوئد منطبق با گایدلاین جهانی توصیه شده جهت پانسمان‌های ای بی دست یابد و درصدد است تا این محصول را با هدف یاری رساندن و ارتقای سلامت این بیماران حساس و آسیب‌پذیر کشورمان در مقیاس نیمه صنعتی بومی‌سازی نماید. پانسمان فوم طبافلکس با جذب عمودی ترشحات و مدیریت رطوبت و خاصیت بالشتکی که دارد باعث ضربه‌گیری و پیشگیری از اصطکاک می‌شود. این پانسمان به دلیل خاصیت انعطافی که دارد در محل‌های گوناگون بدن قابل استفاده می‌باشد و محیطی ایده‌آل جهت بهبودی زخم فراهم می‌آورد.

به گفته وی، این شرکت دانش‌بنیان در راستای دستیابی به اهداف یاد شده در روند اجرایی تولید و تجاری‌سازی این محصول، تاکنون با حمایت‌های مرکز مدیریت طرح‌های کلان و پیشران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، موفق به کسب دانش فنی تولید پانسمان مپیلکس(Mepilex)، احداث اتاق تمیز جهت تولید پانسمان بیماران ای بی، خرید بخشی از تجهیزات اساسی و اخذ مجوزها از آزمایشگاه‌های همکار غذا و دارو شده است.

Share on telegram
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://jebhe24.com/?p=9911

اینجا محل تبلیغات شماست

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
تبلیغات

پربحث ترین ها

اینجا محل تبلیغات شماست
تبلیغات در وبسایت
تبلیغات

عناوین مهم اخبار