زندگینامه خود را می نویسد

آنجلا مرکل

آنجلا مرکل

خبرگزاری آسوشیتدپرس، یکی از دستیاران نزدیک آنگلا مرکل از تصمیم صدراعظم سابق آلمان برای نوشتن خودزندگینامه‌ای خبر داد که قرار است مهمترین تصمیمات سیاسی او را توضیح دهد.

مرکل ۶۷ ساله چهارشنبه هفته گذشته (۱۷ آذر) پس از نزدیک به ۱۶ سال صدارت بر آلمان، جای خود را به اولاف شولتس داد. مرکل اکتبر ۲۰۱۸ در کنوانسیون حزبی اعلام کرده بود از مقام رهبری اتحادیه دموکرات مسیحی کناره‌گیری می‌کند و در انتخابات فدرال ۲۰۲۱ آلمان دیگر نامزد مقام صدراعظمی نخواهد شد. این سیاستمدار آلمانی به برنامه‌های آینده خود اشاره‌ای نکرد، اما در گذشته اعلام کرده بود پس از پایان دوران صدراعظمی به دنبال نقش سیاسی دیگری نخواهد رفت.

بیت باومن، رئیس دفتر مرکل، در گفتگو با هفته‌نامه اشپیگل با اشاره به خبر چاپ خودزندگینامه مرکل گفت صدراعظم سابق آلمان قصد ندارد در این کتاب کل زندگیش را بازگو کند و می‌خواهد با اشاره به سفری که در زندگی پشت سر گذاشته، مهمترین تصمیمات سیاسی‌اش را از زبان خود توضیح دهد.

به گفته باومن، نوشتن این کتاب یک پروژه دو تا سه ساله خواهد بود و هنوز ناشر مشخصی ندارد. وی خاطرنشان کرد برای نوشتن این کتاب از هیچ سایه‌نویس، تاریخ‌دان و روزنامه‌نگاری استفاده نخواهد شد.

مرکل به عنوان یک دانشمند سابق در شرق آلمان بزرگ شد. وی وقتی دولت کمونیستی در آلمان شرقی فروپاشید وارد عرصه سیاست شد و در سال ۱۹۹۰ به دولت هلموت کول که اولین دولت پس از اتحاد آلمان بود، پیوست.

وی قبل از آن که در سال ۲۰۰۰ رئیس حزب محافظه‌کار اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان شود، اول وزیر خانواده و زنان و سپس وزیر محیط زیست این کشور شد. مرکل در سال ۲۰۰۵ به عنوان اولین صدراعظم زن آلمان انتخاب و در ۱۶ سال صدارت خود با بحران‌های متعددی، چون بحران مالی جهانی، بحران بدهی‌های اروپا، مهاجرت‌های دسته‌جمعی به اروپا از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ و همه‌گیری کرونا روبه‌رو شد.

انتهای پیام

Share on telegram
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://jebhe24.com/?p=10727

اینجا محل تبلیغات شماست

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
تبلیغات

پربحث ترین ها

اینجا محل تبلیغات شماست
تبلیغات در وبسایت
تبلیغات

عناوین مهم اخبار