امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه در تماس تلفنی با آقای مارکو جورویچ، انتصاب ایشان را به سمت وزیر امور خارجه صربستان تبریک گفت

گفتگوی تلفنی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری صربستان

وزارت امور خارجه امیر عبداللهیان

به گزارش جبهه۲۴(تنها ارگان رسمی خبری جبهه ایران اسلامی):به نقل روابط عمومی وزارت امور خارجه دکتر حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با آقای مارکو جورویچ، انتصاب ایشان را به سمت وزیر امور خارجه صربستان تبریک گفت.

امیرعبداللهیان با اشاره به رویکرد اصولی کشورمان در خصوص احترام به حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشورها، بر تعهد و احترام جمهوری اسلامی ایران نسبت به حاکمیت و یکپارچگی سرزمینی صربستان تاکید کرد.

دکتر امیرعبداللهیان تصریح کرد: سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران حمایت از تحکیم ثبات و امنیت در بالکان و ارتقاء همزیستی میان همه اقوام در این منطقه است.

مارکو جورویچ وزیر امور خارجه صربستان در این گفتگوی تلفنی ضمن تشکر از تبریک همتای ایرانی، بر اهتمام دولت کشورش برای تداوم تعمیق و گسترش همه جانبه روابط در عرصه دوجانبه و نیز استمرار همکاری‌ها در عرصه‌های بین‌المللی تاکید کرد.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و صربستان بر تداوم تماس‌ها و گفتگوها در جهت گسترش روابط دوجانبه و همچنین استمرار رایزنی‌ها در خصوص مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی تأکید کردند.

Share on telegram
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://jebhe24.com/?p=11119

اینجا محل تبلیغات شماست

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
تبلیغات

پربحث ترین ها

اینجا محل تبلیغات شماست
تبلیغات

عناوین مهم اخبار